Šole s primerja
jo po različnih kriterijih. Tudi učenci in starši imajo svoj kriterij za kakovost in odličnost šole. Zelo preprost kriterij je ta, kolikokrat pridejo otroci iz šole navdušeni nad posamezno izvedbo, nad posamezno vsebino.
Če bi šola v določenem dnevu prosila starše, da povprašajo otroke, kaj se je tisti dan pri pouku zgodilo zanimivega ali pa da jih preprosto vprašajo, kako je bilo v šoli in bi potem prerešetati, koliko otrok je izrazilo navdušenje, bi bilo to dobro merilo odličnosti. Vodilo šole pa bi bilo, da se stopnja učencev, ki so izrazili navdušenje, poveča. Šola bi preprosto merila navdušenje nekajkrat letno – morda tri krat.
No comments yet.